Wydawca treści Wydawca treści

Położenie

Nadleśnictwo Głogów jest jednym z trzydziestu trzech nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Nadleśnictwo znajduje się na terenie dwóch województw: lubuskiego oraz dolnośląskiego.Obejmuje swym zasięgiem 5 powiatów i 14 gmin. Powierzchnia nadleśnictwa to 16 294 ha lasów położonych po dwóch stronach rzeki Odry.

W województwie lubuskim swym zasięgiem geograficznym obejmuje następujące  powiaty: Nowa Sól (gmina Siedlisko) oraz Wschowa (gmina: Sława, Szlichtyngowa). W województwie dolnośląskim obejmuje  powiaty: Głogów ( Miasto Głogów oraz gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice), Polkowice ( gmina: Gaworzyce, Grębocice, Polkowice, Radwanice) oraz Lubin (gmina: Rudna).

Teren Nadleśnictwa ma charakter równinny z lokalnymi obniżeniami oraz dużą ilością pagórków i wzgórz. Wysokość nad poziomem morza waha się w granicach od 77 do 230 m n.p.m.

W zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa znajdują się również tereny zalewowe, które są praktycznie podtapiane corocznie przy wyższych stanach wody w rzece Odrze.

Na terenie Nadleśnictwa znajduje się infrastruktura związana z przemysłem wydobywczym: Kopalnia gazu, Huta Miedzi ,, Głogów", rurociągi podziemne , rurociągi nadziemne.

Większość obszaru Nadleśnictwa Głogów jest silnie zurbanizowana i obejmuje tereny o wysokim zagęszczeniu ludności, co ma swoje odbicie w działaniu nadleśnictwa.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Jesień, jesień ach to Ty...

Jesień, jesień ach to Ty...

Jesień to dla wielu z nas znakomity czas na wycieczkę do las. Oznaki jesieni pięknie widać w lesie po przebarwijących się lisciach, ryczących jeleniach - bykach czy też sporej grupie smakoszy leśnych grzybów, która z koszykami wędruje poprzez leśne drzewostany w poszukiwaniu darów lasu. Wybierając się do lasu warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, a mianowicie:

1. Wybierajać się do lasu na wycieczkę należy pamiętać o odpowiednim upraniu i akcesoriach, które warto mieć ze sobą w plecaku !

2. Szukając grzybów bardzo często wchodzimy głęboko w las, watro jednak pamiętać co zrobić w lesie, kiedy np. się zgubimy !

 

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją pt. "Co zrobić w lesie gdy...".  Broszurka ta odpowada na wiele trudnych pytań np. jak poradzić sobie w lesie gdy się zgubimy, spotkamy groźne zwierzę, znajdziemy się blisko pożaru, bądź przypadkowo znajdziemy się na zrębie.

PUBLIKACJA "CO ZROBIĆ W LESIE GDY..."