Lista aktualności Lista aktualności

Siekierezada 2017

Klimatyczne koncerty, śpiew przy ognisku, konkurs piosenki poetyckiej, zawody drwali... To i wiele więcej czekało w tym roku na gości kolejnej – 23-ej edycji „Stachuriady" zorganizowanej w Grochowicach.

 

W sobotę 23 czerwca na Grochowickiej polanie po raz szósty odbył się Konkurs cięcia i rąbania drewna „Siekierezada" 2017. Konkurs odbywał się pod patronatem Nadleśniczych Nadleśnictw Głogów i Sława Śląska oraz Wójta Gminy Kotla.

Do konkursowych zmagań zgłosiły się 4 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Głogowskiego, a mianowicie OSP Kłoda, OSP Jaczów, OSP Kotla, OSP Kromolin oraz OSP Ruszowice. Rozpoczęciu zawodów towarzyszyła piękna pogoda, a  strażacy ochotnicy zmagali się w konkurencjach: tratwa, przenoszenie „ciężarów", łupanie wałków, rzut toporem do tarczy oraz ścinka stojącego pala.

Turniej przyciągnął wielu widzów i dostarczył sporo emocji zarówno uczestnikom jak i publiczności. Turniej przyciągnął wielu widzów i dostarczył sporo emocji zarówno uczestnikom jak i publiczności. Po ciężkich zmaganiach nadszedł czas na ogłoszenie wyników szóstego konkursu cięcia i rąbania drewna „Siekierezada 2017":

I MIEJSCE – OSP KOTLA           

II MIEJSCE – OSP RUSZOWICE

III MIEJSCE – OSP JACZÓW

IV MIEJSCE – OSP KŁODA

Nadleśnictwo Głogów dla uczestników imprezy poetycko – muzycznej przygotowało również stanowisko promujące Lasy Państwowe. Uczestnicy imprezy (zarówno ci mali jak i duzi musieli wykazać się solidną wiedzą z zakresu leśnictwa, łowiectwa, znajomości gatunków roślin występujących w lasach oraz mieszkających w nim zwierząt.

 

Sporządziła: Justyna Kuntschke – Gabrysz

 

ODNOŚNIKI DO ARTYKUŁÓW:

 

http://gokiskotla.pl/stachuriada-2017-fot-janusz-nadolski/wppaspec/oc1/cv0/ab285/pt8411

http://gokiskotla.pl/stachuriada-2017-fot-janusz-nadolski/wppaspec/oc2/cv0/ab284

http://www.kotla.pl/galeria/gallery/255/asSlideshow

http://miedziowe.pl/content/view/84040/189/

http://regionfan.pl/grochowice-stachuriada-coraz-blizej/

http://glogow.naszemiasto.pl/artykul/stachuriada-w-grochowicach-foto,4162790,gal,26217158,t,id,tm,zid.html

http://gpi4.glogow.pl/galerie/GPI/index.php?g=963