Lista aktualności Lista aktualności

KotlActive - Forest Run. Bieg Katorżniczy.

W dniu 6.05.2018r. na terenie Nadleśnictwa Głogów (Leśnictwo Głogówko) odbył się wyjątkowy bieg - KotlActive - Forest Run. Bieg Katorżniczy.  Był to bieg przeszkodowy w którym wzięło udział 200 śmiałków. Mieli oni do pokonania trasy 8 i 14 km, które naszpikowane były  przeszkodami naturalnymi (rowy z wodą i błotem, wzniesienia, mokradła, zbiornik wodny) jak i sztucznymi (ścianki pionowe z bali, równoważnie, stogi słomy itp.).

Najlepszy zawodnik na dystansie 14 km pokonał trasę w ciągu 1:04:15 i był nim Karol Winniczuk, zaś w kategorii kobiet była to Zuzanna Piosik z wynikiem 1:38:13.

Na trasie 8 km najlepszy okazał się Jakub Plewko z czasem 42 min. 23 sek., a w kategorii kobiet Joanna Szczurowska z czasem 55 min. 11 sek.

Uczestnicy biegu zgodnie podkreślali  walory estetyczne tutejszych lasów i samej trasy. Zapowiadali także że wrócą do Naszych lasów  przyszłym roku by ponownie zmierzyć się  trudami tego leśnego biegu.

Organizatorami biegu była Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Nadleśnictwo Głogów i PPHU Lubinpex sp. z o.o.